Oran Halı Yıkama

Oran Kampanyalar Eşliğinde Halı Yıkama Sezonunu Açıyor
Halı bir evde mutlaka bulunması gereken önemli eşyadır. Halınızı alırken yapım aşamasında kullanılan iplikten şekline kadar her şeyi teker teker araştırmak oldukça önemlidir. Oran Halı Yıkama sizlere bu konu hakkında kısa bilgiler vererek halı seçiminizde size yardımcı olmak ister.
Halı Türleri
Makine halısı; otomatik makinelerde yapılan halıdır. Metrekareye yaklaşık olarak 600,000-700,000 arası ilmek dokunur. Bu sebeple bakteriyel madde üremesini en aza indiren halı çeşididir. İlk tercihler arasında yer almaktadır.
Akrilik halı; dokusunun yün halıya benzerliği ile dikkat çekmektedir. Yün halıya göre uygun fiyatlı olan akrilikler bu sebepten tercihlerde ilk sıralarda yer almaktadır.
Shaggy halı; iki çeşidi vardır. Biri kısa saçaklı birisi uzun saçaklıdır. Yumuşak yapısı ile dokuma halıyı andırmaktadır. Dokuma halı kolaylıkla temizlenebilir fakat shaggy halının temizliği zordur.
Bez taban halı; kaymaz taban olarak da bilinmektedir. Halının zemininde bulunan jel tabakası ile belirli düzeyde koruyucu içerik gösterdiğinden halı tabanı esnek malzemelerden seçilmiştir. Banyo ve çocuk odalarında genellikle tercih edilmektedir.
Samur halı; duvardan duvara dediğimiz halı çeşididir. Ev, ofis ve otellerde çoğunlukla tercih edilmektedir.
Isparta halı; eskilere dayanan bir dokuma halısıdır. Renk ve desenleri sayesinde göz kamaştırıcı bir güzelliği vardır. Hem uygun fiyatlı hemde dayanıklı halı türüdür. Temizliği ise oldukça kolaydır.
Nepal halı; iki çeşidi vardır. Makine Nepal ve yün Nepal olarak ayrılır. Makine nepal el işçiliği olmayan yapımıdır. Yün Nepal ise özel sistem ile dokunmaktadır. Tibet koyunlarının kalın, uzun, esnek ve parlak tüylerinden elde edilir. Renklendirilmesi özel bitkiler ile gerçekleştirilir. Diğer türlere göre daha canlı ve doğal gözükür. Temizliğinde oldukça hassas olmak gerekir.
Step halı; genellikle iplik uzunluğu 3cm ile 5 cm arasındadır. Yapımında alerjik reaksiyon göstermeyen iplik çeşidi kullanılmaktadır. Halının alt tabanındaki astar temizlik işini oldukça zorlaştırır.
Bambu halı; adını aldığı bambu ağacından üretilen malzemeler ile yapılır. Oldukça dayanıklı halı türüdür. Yıkama sırasında kesinlikle çamaşır suyu vb. şeyler kullanmayınız. Şık görünümü ve uygun fiyatı ile tercih edilen halı çeşididir.
Patchwork halı; birçok desenin birleşmesi ile bütün olan halı çeşididir. Tamamen el işçiliği ile yapılır. Görüntüsü ile tercih edilen halı türüdür.
 El dokuma halı; el emeği ile yapılan halı çeşididir. Oldukça değerli olan bu halının temizliğide oldukça önemlidir. Hassas bir yaklaşım ile yıkama işlemi yapılmalıdır. Şık görüntüsü ile tercih edilmektedir.
Biz Oran Halı Yıkama olarak sizlere uygun fiyatlardan profesyonel yıkama hizmeti sunmaktayız. İstediğiniz zaman çağrı merkezimizle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir ve kayıt oluşturabilirsiniz.
İletişim Bilgileri
0555 802 91 91 & 0312 483 40 50 numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.
 
Oran Halı Yıkama Facebook SayfasıOran Halı Yıkama Twitter SayfasıOran Halı Yıkama Google Plus Sayfası
Designed By : Ahmet IŞIK